Jak vybrat rybářské lehátko?

Při několikadenní výpravě na rybách je bivak vaším domovem a poskytuje vám bezpečný odpočinek od nepříznivého počasí. Vhodné lehátko tento pocit jen umocní. Spánek může být na břehu přerušovaný, ne že by si někdo z nás stěžoval na to, že ho budí jeho hlásiče , ale těch pár hodin spánku, které si můžeme dopřát, je třeba podpořit kvalitním lehátkem. Není po přerušované noci nic horší, než vstát a nemoci z přístřešku vylézt kvůli bolavým zádům.

a2z40hpk637461482815616768 (1)

Co je to lehátko:

Lehátko je polohovatelná skládací rybářská postel, které vám umožní pohodlný odpočinek na rybách. Místo spaní jen ve spacím pytli na podlaze v bivaku si rybáři pořizují lehátka, aby si zajistili teplý a pohodlný odpočinek. Lehátka mají obvykle 6 nebo více nohou, která zajištují rovnoměrné rozložení hmotnosti na obou koncích a uprostřed. Mnohé přicházejí s pevnými, polstrovanými matracemi, která zlepšují pohodlnost ležení.  

Co hledat v rybářském lehátku

V nepřeberném množství lehátek na trhu, ze kterých si můžete vybrat, může být nalezení dokonalého produktu pro vaše potřeby v některých případech složité. Popišme si několik funkcí, které je třeba vzít v úvahu, při nákupu lehátka.

Rám: Většina rámu lehátek je vyrobena z hliníku nebo nízkoprofilové oceli. Hlínk je skvělý, protože je odolný, robustní a neuvěřitelně lehký. To znamená, že jej můžete snadno přenášet a zároveň si být jisti jeho nosností.

Body závěsů: Mnoho moderních lehátek bude mít body se dvěma závěsy. Ty umožňují roztažení záhybu, aby se do něj vešel spací pytel a polštář, když je složený.

fox-lehatko-se-spacakem-r-series-camo-sleep-system

Složené lehátko se spacákem

Nohy: Jsou důležité pro celkovou pevnost. Většina lehátek se vyrábí s šesti nohami, s jednou v hlavové části, s dvěma na trupu a dvěma ve stehenní oblasti a s jednou v části nohou. V našem sortimentu můžete také najít některá z lehátek, která mají osm nohou pro zvýšenou stabilitu a jsou ideální pro spaní v hodně nerovném terénu. Zaměřte se také na to, zda jsou nohy výškově nastavitelné, protože není nic horšího, než spát pod špatným úhlem!

rybarskalehatkaall-01

Patky nohou: Dalším důležitým faktorem stability lehátka, jsou naklápěcí patky známé jako bahenní nožičky. Lze je naklonit a pootočit, aby perfektně dosedly na nerovný terén.

Obrázek2

 

Matrace na lehátko: Výplňový materiál matrace na lehátko se může lišit od tradiční až po pokročilou paměťovou pěnu. Pokud jste typem rybáře, co jezdí na jedno noční výpravy a raději celou noc sedí v křesílku při pozorování prutů a netrávíte čas dlouhým spaním, pak pro vaše potřeby bude pravděpodobně dostačující tradiční pěnová matrace. Pokud však vyrážíte na několikadenní výlety, tak matrace z paměťové pěny, je pro vás rozhodně lepší.

Materiál lehátka: Mnoho lehátek, které máme na skladě je vyrobena z Oxfordu, Nylonu a Duranylonu, která zajišťují větraní a odolnost. Pro zlepšení komfortu a větší izolace mají některá broskvovou měkkou povrchovou úpravu, jiné modely zase mikro fleec, který je oděru odolný. Plochy na konci lůžka jsou obvykle vyrobeny z nylonu, který lze otřít, tak se nemusíte bát, natáhnout se na něj v botách. Materiál rámu je lepší hliníkový než běžný ocelový kvůli jeho transportní hmotnosti. Rovnost lehátka je též atribut k zamyšlení. Obecně platí, že čím plošší bude, tím lepší noční spánek nabídne. Většina lehátek je zcela plochá, i když některá nabídnou polstrování v hlavové části, které slouží jako malý polštářek.

fox-lehatko-duralite-bed.gif

Velikost:  Standardní velikost lehátek je v šířce 80 cm. Ty bývají více než dostatečně široké pro průměrného rybáře. Máme také skladem „široká chlapácká“ lehátka 100 cm +. Tyto nabízejí drahocenných pár centimetrů další šířky, což ocení rybáři prostornější postavy.

rybarskalehatkaall-01

 

 

Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Každou dokončenou objednávku vám započítáme do věrnostního programu. Nakupovat u nás se vyplatí
Doražte do naší mega prodejny v Praze kde máme vystavených více než 30 000 produktů! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
U každé objednávky nad 2 000 Kč od nás máte dopravu zdarma!

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz