Boilies
Kvalitní nástraha je to, co dělá rozdíl mezi výletem k vodě a úspěšným lovem. Boilies dokáží přilákat i ty největší kaprovité ryby. Už dávno se nejedná jen o obyčejnou kuličku z těsta. Příprava prvotřídního boilies by se dala označit za alchymii. Má nespočet příchutí a liší se svým složením s ohledem na sezónu, vodu i typ úlovku.
Jak vybrat správné boilies?
#showmore#
- V teplejších měsících doporučujeme štiplavější boilies na bázi rybí moučky, které ryby pěkně vykrmí.
- V chladnějších měsících je vhodnější sladší boilies na bázi mléčných bílkovin. Má nižší obsah tuku, rybu nepřekrmuje, a tak u boilies déle vydrží.
- Boilies jsou už samy o sobě pro rybu velmi lákavé. Díky speciálním dipům je ale můžete udělat ještě lákavějšími.
Boilies na kapry a amury má také různé velikosti, obvykle mezi 10 – 24 mm. Záleží na tom, jak velké ryby chcete lovit. Pokud je vaším cílem pořádný kapr, zvolte spíše větší boilies, na které vám nebudou brát menší kousky. Nezapomeňte také správně vybrat velikost háčku, která by měla být optimální k boilies.
Speciálním typem boilies jsou tzv. pop-up neboli plovoucí boilies. Díky svému složení plavou nad dnem, což je praktické zejména v zaplevelené vodě a využijete je i při chytání například na „panáčka“.
Boilies jako nástraha i návnada
Boilies využijete nejenom jako nástrahu na háčku, ale i jako návnadu.
- Jak krmit boilies? Pokud si chcete spíše zachytat a nevadí vám, sem tam ulovit nějakého cejna, doporučujeme boilies smíchat s partiklem a peletami. Pokud chcete raději selektovat kapry a větší ryby, je vhodné krmit hlavně boiliesem pomocí kobry nebo rakety popřípadě zavážecí lodičky.
- Jak navázat boilies jako nástrahu? Na internetu najdete spoustu videonávodů. Nejjednodušším, ale přesto velmi účinným způsobem, je navléknutí boilies na háček pomocí potahované šňůrky a zarážky.
- Trvanlivé Boilies
- Plovoucí Boilies
- Boilies v Dipu
- Neutrálně Vyvážené Boilies
- Rozpustné Boilies
- Rohlíkové Boilies
- Nutrigo
- Dumbells
- Jak Vybrat Boilies?