Laky, Lepidla, Vosky, UV Lampy

Dabovací vosk je v muškaření důležitým nástrojem při vázání mušek. Tento vosk, obvykle vyrobený z včelího vosku smíchaného s jinými přísadami, plní několik klíčových funkcí:

#ShowMore#

  1. Zlepšení Přilnavosti: Dabovací vosk se používá k natření nití před nanesením dubovacího materiálu, peří CDC nebo srsti při vázání mušek. Tímto způsobem zvyšuje přilnavost materiálů, což usnadňuje práci s nimi. Vytváří na nitích a materiálech tenkou vrstvu, která zabraňuje jejich sklouznutí a umožňuje lepší kontrolu nad vázaním.

  2. Posílení Niti: Dabovací vosk také posiluje používanou niť. Tím, že se vosk aplikuje na niť před použitím, zvyšuje se její pevnost a odolnost. To je zvláště užitečné při vázání mušek, kde síla niťového spoje může být klíčovým faktorem.

  3. Udržení Materiálů na Místě: Při použití dabovacího vosku na nit před nanesením materiálu, jako je CDC peří při dabování do smyčky se zvyšuje jejich přilnavost a perfektně drží na místě před roztočení dabovací vidličky. Peří ve smyčce neklouže, neutíká do strany. To je důležité pro vytvoření pevných a odolných mušek.

  4. Ochrana Materiálů: Dabovací vosk také může poskytovat ochranu některým materiálům, zejména těm citlivějším, před poškozením během vázání.

Dabovací vosk je užitečným a nezbytným nástrojem pro muškaře při vytváření kvalitních mušek. Pomáhá zvýšit efektivitu vázání, zpevnit spoje a zlepšit celkovou odolnost mušek.

Nejprodávanější

5 položek celkem

Cena

801349
1801349

Značky

Položek k zobrazení: 5
vyr 7315 gulff lampman 365nm 3w uv flashlight 03
1 349 Kč

UV lampa GULFF Lampman je stylové, vysoce účinné a inovativní řešení pro vytvrzení téměř všech UV lepidel při vázání umělých mušek. Jako celek představuje Lampman to nejlepší ve...

Kód: GL3W
vyr 8017 GulffUVResinClearClassic1
549 Kč

Gulff Classic je nejlepší volbou pro výrobu malých mušek a pro obecné vázání nymf. Doporučuje se pro larvy, kukly, nymfy, šmouhy a malé detaily.

Kód: GU15C
dubbing wax sv hnedy
80 Kč

Tento velmi lepivý vosk je určen pro zjednodušení dabování především přírodních srstí na přivazovací nit.

Kód: DW-02
vyr 2565 gulff clear resin thinman 15ml 1 2
549 Kč

Thinman je tenká UV pryskyřice, ale né přiliš řídká pro krásné povrchy umělých mušek. Nevyplňuje a nepokrývá umělé mušky, pouze zdůrazňuje detaily.

Kód: GU15CT
vyr 8019 Gulff Fatman UV 15ml Clear
549 Kč

Fatman je skvělá volba pro tvarování. Doporučeno na tipy, hlavy a velké krevety. Jedna z nejlepších čirých UV pryskyřic na trhu.  

Kód: GU15CF
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Každou dokončenou objednávku vám započítáme do věrnostního programu. Nakupovat u nás se vyplatí
Doražte do naší mega prodejny v Praze kde máme vystavených více než 30 000 produktů! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
U každé objednávky nad 2 000 Kč od nás máte dopravu zdarma!

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz