Výměna nevhodného dárku do 31.1.2024!

Plovoucí

Plovoucí muškařské šňůry jsou jedny z nejčastěji používaných typů šňůr a patží mezi nejoblíbenější pro svou schopnost zůstat na hladině vody. Díky tomu umožňují prezentovat mušky na nebo poblíž hladiny, což je klíčové především pro lov na suchou nebo mokrou mušku pořípadě s nymfami. . Rozepišme si podrobněji některé z hlavních typů plovoucích muškařských šňůr:

#ShowMore#

Muškařské plovoucí šnůry dělíme dle typu hlavy.

  1. Weight Forward (WF) šňůry: Weight Forward šňůry jsou jedním z nejběžnějších typů muškařských šňůr. Mají váhu koncentrovanou na přední části šňůry, což usnadňuje dlouhé hody, ale malinko horší prezentaci mušek. Tvar: WF šňůry mají tlustou přední část (tzv. "hlavu") a tenký zbytek šňůry. 

  2. Double Taper (DT) šňůry: Double Taper šňůry mají symetrický tvar s tlustým středem a postupně se zúžujícími konci. To umožňuje otáčet šňůrou a používat oba konce. Výhoda: DT šňůry jsou užitečné pro jemné a precizní prezentace, zejména při muškaření na krátké vzdálenosti a při lovu na suchou mušku.

  3. Triangle Taper (TT) šňůry: Triangle Taper šňůry mají unikátní tvar, kde tloušťka šňůry postupně roste od úžšího k širšímu konci, vytvářející trojúhelníkový tvar. Výhoda: TT šňůry umožňují snadnější prezentaci mušek a hladší náhozy, což je ideální pro začátečníky.

  4. Long Belly šňůry: Long Belly šňůry mají delší "hlavu", která umožňuje velmi dlouhé hody a precizní prezentaci mušek na velké vzdálenosti. Použití: Jsou oblíbené pro muškaření na velkých řekách nebo jezerech, kde je potřeba dosáhnout opravdu dalekých hodů.

  5. Short Belly (Shooting Head) šňůry: Short Belly šňůry mají velmi krátkou "hlavu" a dlouhý zbytek šňůry. Jsou navrženy tak, aby umožnily snadné náhozy na velké vzdálenosti. Použití: Tyto šňůry jsou oblíbené pro lov na velkých tocích řek nebo na moři, kde je potřeba dosáhnout velké vzdálenosti i proti velmi silnému větru.

Plovoucí muškařské šňůry jsou skvělé pro prezentaci mušek na hladině a umožňují rybářům dosáhnout různých stylů muškaření. Při výběru šňůry zvažte specifické potřeby vašeho muškařského stylu a typu vody, na které plánujete rybolov.

Nejprodávanější

7 položek celkem

Cena

9992249
19992249

Značky

Aftma

Položek k zobrazení: 7
Cortland Muškařská Šňůra 333 Classic Double Mango Orange Floating DT 90ft
1 290 Kč

Muškařská oboustranně ujímaná plovoucí šnůra Cortland 333 s prodlouženým tělem zaručuje přesnější prezentace.

Kód: COR-3518-51
Vision Muškařská Šňůra Onki 110 WF 88,6ft
1 225 Kč

Muškařská šňůra Vision Onki 110 je všestranná řada šňůr, které jsou vyrobeny s využitím nejmodernější technologie pro vynikající obrat a prezentaci v jakékoli...

Kód: VON4F
Feel115 products
2 249 Kč

Nahazování muškařské šňůry je mnohokrát otázkou citu. A při nahazování pěkné šňůry se člověk cítí lépe. FEEL 115 je jednoduše skvělá tříbarevná plovoucí muškařská šňůra, která...

Kód: VFL3F
Feel90 products
2 249 Kč

FEEL 90 je nováčkem v rodině FEEL, která vznikla v roce 2022. FEEL 90 je tříbarevná univerzální muškařská šňůra, která má poměrně krátkou 9m hlavu, díky níž je nahazování v...

Kód: VFS3F
Vision Muškařská Šňůra Attack Floating WF 33ft
999 Kč

Šňůra Vison Attack byla původně vyrobená tak, aby byla jasně viditelná, hladká a skvěle plovoucí s dobrou obratností a schopností sloužit jak začátečníkům, tak pokročilým rybářům.

Kód: VC3F
Attack Float products
999 Kč

Šňůra Vison Attack byla původně vyrobená tak, aby byla jasně viditelná, hladká a skvěle plovoucí s dobrou obratností a schopností sloužit jak začátečníkům, tak pokročilým...

Kód: VCD3F
Cortland Muškařská Šňůra 333 Classic Trout All Purpose Yellow Fresh WF 90ft
1 290 Kč

Odolná, vysoce plovoucí univerzální muškařská šňůra s hlavou v popředí.

Kód: COR-351-455
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Zboží odesíláme tak, aby jste na něj nemuseli dlouho čekat a mohli jej konečně otestovat u vody!
Kompletní nabídku produků máme skladem! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
Osobní odběr na prodejně
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00
Štúrova 20, Praha 4 - Krč

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz