Výměna nevhodného dárku do 31.1.2024!

Intermediální

Intermediální muškařské šňůry jsou speciální typ šňůr, které mají pomalu potápivé vlastnosti. To znamená, že šňůra se potápí pod vodu rovnoměrně v celé své délce až do určité hloubky, ale neklesá na dno jako rychle potápivé šňůry. Tyto šňůry jsou užitečné pro muškařské situace, kdy chcete prezentovat mušku ve střední hloubce vody nebo blízko dna, ale zároveň si zachovat kontrolu nad nástavcem.

#ShowMore#

Konstrukce: Intermediální šňůry jsou zpravidla zhotoveny z polymerních materiálů s vyšší hustotou než voda, což zajišťuje jejich potápivé vlastnosti. Vzhledem k tomu, že nejsou úplně potápivé, mají tendenci potápět se pomaleji než rychle potápivé šňůry.

Různé rychlosti potápění: Existuje několik variant intermediálních šňůr, které se liší rychlostí potápění. Některé se potápějí rychleji a klesnou do větší hloubky, zatímco jiné se potápí pomaleji a udržují mušku blízko povrchu.

Rychost potápění se označuje jednotkami ips (inches per second), které jsou přepočteny na cm/s ( viz tabulka níže)

0,5 ips 1,25 cm/s
1 ips 2,5 cm/s
1,5 ips 4 cm/s

 

Použití intermediální šňůry je skvělým kompromisem mezi plovoucími a rychle potápivými šňůrami. Jsou vhodné pro různé situace:

  • Muškaření na středním a hlubokém jezeře: Intermediální šňůry vám umožní prezentovat mušku ve střední hloubce vody, kde mohou být aktivní dravci.
  • Lov ryb u dna: Tyto šňůry jsou užitečné při muškaření nad dnem, když se ryby zdržují poblíž potopených překážek nebo na dně.
  • Rybolov ve studené vodě: Intermediální šňůry jsou obzvláště efektivní v chladnějších vodách, kde ryby často preferují hlubší vrstvy vody.
  • Prezentace mušek: Díky jejich pomalejšímu potápění mohou intermediální šňůry poskytnout realističtější prezentaci mušky nebo nástrahy vzhledem k tomu, že muškař má lepší kontrolu nad rychlostí a pohybem šňůry.

 

Výhody a nevýhody: Intermediální šňůry jsou velmi všestranné a nabízejí možnost lovit ryby v různých hloubkách. Nicméně, je třeba si uvědomit, že mohou být náchylnější ke snadnějšímu zapletení s vegetací pod hladinou.

Při výběru intermediální šňůry si uvědomte, že různé modely se mohou mírně lišit ve svých potápivých vlastnostech a rychlosti, takže závisí na vás, abyste vybrali tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím a podmínkám rybolovu.

 
 

Nejprodávanější

4 položek celkem

Cena

9992499
19992499

Značky

Aftma

Položek k zobrazení: 4
VLM7S5
2 499 Kč

Jezerní intermediální muškařské šňůry Vision Stillmaniac mají 13-ti metrovou hlavu a celkově je šňůra navržená pro dlouhé náhozy, které vyžaduje mnoho rybářů lovících...

Kód: VLM6FI
VLM7CI
2 499 Kč

Jezerní intermediální muškařské šňůry Vision Stillmaniac mají 13-ti metrovou hlavu a celkově je šňůra navržená pro dlouhé náhozy, které vyžaduje mnoho rybářů lovících na...

Kód: VLM6CI
Vision Muškařská Šňůra Stillmaniac SloMo WF 42,7ft
2 499 Kč

Jezerní intermediální muškařské šňůry Vision Stillmaniac mají 13-ti metrovou hlavu a celkově je šňůra navržená pro dlouhé náhozy, které vyžaduje mnoho rybářů lovících...

Kód: VLM6SI
Vision Muškařská Šňůra Attack Intermediate 33,1ft
999 Kč

Intermediální muškařská šňůra Vison Attack která je hladká a s dobrou obratností a schopností sloužit jak začátečníkům, tak pokročilým rybářům.

Kód: VC5I
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Zboží odesíláme tak, aby jste na něj nemuseli dlouho čekat a mohli jej konečně otestovat u vody!
Kompletní nabídku produků máme skladem! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
Osobní odběr na prodejně
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00
Štúrova 20, Praha 4 - Krč

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz