Intermediální

Intermediální muškařské šňůry jsou speciální typ šňůr, které mají pomalu potápivé vlastnosti. To znamená, že šňůra se potápí pod vodu rovnoměrně v celé své délce až do určité hloubky, ale neklesá na dno jako rychle potápivé šňůry. Tyto šňůry jsou užitečné pro muškařské situace, kdy chcete prezentovat mušku ve střední hloubce vody nebo blízko dna, ale zároveň si zachovat kontrolu nad nástavcem.

#ShowMore#

Konstrukce: Intermediální šňůry jsou zpravidla zhotoveny z polymerních materiálů s vyšší hustotou než voda, což zajišťuje jejich potápivé vlastnosti. Vzhledem k tomu, že nejsou úplně potápivé, mají tendenci potápět se pomaleji než rychle potápivé šňůry.

Různé rychlosti potápění: Existuje několik variant intermediálních šňůr, které se liší rychlostí potápění. Některé se potápějí rychleji a klesnou do větší hloubky, zatímco jiné se potápí pomaleji a udržují mušku blízko povrchu.

Rychost potápění se označuje jednotkami ips (inches per second), které jsou přepočteny na cm/s ( viz tabulka níže)

0,5 ips 1,25 cm/s
1 ips 2,5 cm/s
1,5 ips 4 cm/s

 

Použití intermediální šňůry je skvělým kompromisem mezi plovoucími a rychle potápivými šňůrami. Jsou vhodné pro různé situace:

  • Muškaření na středním a hlubokém jezeře: Intermediální šňůry vám umožní prezentovat mušku ve střední hloubce vody, kde mohou být aktivní dravci.
  • Lov ryb u dna: Tyto šňůry jsou užitečné při muškaření nad dnem, když se ryby zdržují poblíž potopených překážek nebo na dně.
  • Rybolov ve studené vodě: Intermediální šňůry jsou obzvláště efektivní v chladnějších vodách, kde ryby často preferují hlubší vrstvy vody.
  • Prezentace mušek: Díky jejich pomalejšímu potápění mohou intermediální šňůry poskytnout realističtější prezentaci mušky nebo nástrahy vzhledem k tomu, že muškař má lepší kontrolu nad rychlostí a pohybem šňůry.

 

Výhody a nevýhody: Intermediální šňůry jsou velmi všestranné a nabízejí možnost lovit ryby v různých hloubkách. Nicméně, je třeba si uvědomit, že mohou být náchylnější ke snadnějšímu zapletení s vegetací pod hladinou.

Při výběru intermediální šňůry si uvědomte, že různé modely se mohou mírně lišit ve svých potápivých vlastnostech a rychlosti, takže závisí na vás, abyste vybrali tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím a podmínkám rybolovu.

 
 

Nejprodávanější

8 položek celkem

Cena

7992499
17992499

Značky

Aftma

Položek k zobrazení: 8
Cortland Muškařská Šňůra 444 Classic Intermediate Clear Fresh Salt WF 90ft
Novinka
1 790 Kč –5 %
1 690 Kč

Jedna z klasik muškařských šnůr, která nastavila standard pro všechny typy šnůr. Odolnost a všestranný výkon, který trvá více než 50 let.

Kód: COR-474-338
data web e shop muskarsky program muskarske snury intermedialni avcl.fitbox.x1280.y1280.r0.q85.nr1.me2
799 Kč

Intermediální čirá muškařská šňůra AIRFLO Velocity Intermediate s rychlostí potápění 4cm/s.

Kód: AIR-VEL-INT-WF-6
VLM7CI
2 499 Kč

Tyto intermediální šňůry jsou určeny pro lov na stojatých vodách. Muškařské šňůry Stillmaniac mají 13metrovou kuželovou hlavu navrženou pro dlouhé hody, které často vyžaduje...

Kód: VLM6CI
Airflo Muškařská Šňůra Sixth Sense Fast Intermediate WF 105ft
1 790 Kč

Intermediální muškařská šňůra AIRFLO Sixth Sense Fast Intermediate s rychlostí potápení 4cm/s.

Kód: AIR-SIX-SF-INT-WF-5-6
Wychwood Muškařská Šňůra Ghost Intermediate
1 399 Kč

Intermediální muškařská šnůra s klesajícím poměrem 1,5 palců za sekundu.Jedinečnost v kvalitě je hlavním atributem v oblíbenosti a bezkonkurenčnosti těchto muškařských šnůr.

Kód: J7141
VLM7S5
2 499 Kč

Tyto intermediální šňůry jsou určeny pro lov na stojatých vodách. Muškařské šňůry Stillmaniac mají 13metrovou kuželovou hlavu navrženou pro dlouhé hody, které často vyžaduje...

Kód: VLM6FI
Vision Muškařská Šňůra Stillmaniac SloMo WF 42,7ft
2 499 Kč

Tyto intermediální šňůry jsou určeny pro lov na stojatých vodách. Muškařské šňůry Stillmaniac mají 13metrovou kuželovou hlavu navrženou pro dlouhé hody, které často vyžaduje...

Kód: VLM6SI
Vision Muškařská Šňůra Attack Intermediate 33,1ft
999 Kč

Intermediální muškařská šňůra je vyrobená tak, aby byla dobře viditelná, klouzavá s dobrou obratností, která poslouží jak začátečníkům, tak pokročilým rybářům. Tuto šnůru...

Kód: VC5I
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Každou dokončenou objednávku vám započítáme do věrnostního programu. Nakupovat u nás se vyplatí
Doražte do naší mega prodejny v Praze kde máme vystavených více než 30 000 produktů! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
U každé objednávky nad 2 000 Kč od nás máte dopravu zdarma!

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz