RAPALA! Historie Vzniku Světového Fenoménu

Všechno to začalo hladovým finským rybářem s řezbářským nožem. Bylo to ve 30. letech, kdy obyčejný rybář objevil fenomenální myšlenku: velké ryby loví malé ryby, zejména ty, které jsou raněny.

 

Tímto začíná náš největší rybářský příběh, jaký byl kdy vyprávěn. Když Lauri Rapala lovil ve vodách finského jezera Paijanne, potichu vesloval na své loďce a pozoroval hladinu.

 

A uviděl, jak se hladové dravé ryby vrhnou do hejna střevlí (minnows) a zaútočí na tu, která plavala, mírně mimo střed. Znovu a znovu.

 

Lauri si uvědomil, že pokud dokáže vyrobit návnadu, která napodobuje pohyby zraněné střevle, mohl by chytit více ryb, vydělat více peněz a neztrácet tak čas neustálým sháněním živé nástrahy.

 

A tak se Lauri pustil do práce. Řezal, zařezával a brousil. Postupně se začala formovat nástraha. Pomocí řezbářského nože a brusného papíru vytvořil v roce 1936 svou první úspěšnou nástrahu z korku.

 

Tvorba nástrahy Rapala na ryby  

 

Vnější povrch návnady vytvořil staniol z čokoládových tyčinek. Roztavené fotografické negativy zase ochranný povlak. A co je nejdůležitější: nástraha dokonale napodobovala pohyb zraněné střevle. 

 

První wobler na světě

Legenda říká, že Lauri někdy touto novou nástrahou chytil ​přes ​600 liber (272kg) ryb denně! A jak se šířila slova o jeho hojných úlovcích, pověst nástrahy rostla.

 

Zbytek už je, jak se říká, historie. Tato první nástraha byla předkem nástrahy, která pomohla rybářům zažít vzrušení z více ohromných ryb než kterákoli jiná: legendární Original Floating ™ Rapala.

 

Když rybáři z celého světa začali pomocí Rapalovy návnady chytat další a větší ryby, bylo jasné, že to, co jejich záběry spustilo, bylo lákavé vrtění a kolísání nástrahy.

 

Přestože se ryby na celém světě lišily, dravci na nástrahy vždy útočili věrně. Velký rybí predátor vždy útočil na zraněné ryby. To je důvod, proč Lauri testoval každou nástrahu, aby se ujistil, že její chod je věrný a jedinečný a imituje akci zraněné střevle. Nebyl to nejrychlejší způsob výroby rybářských nástrah. Byl to však jediný způsob, jak vyrobit Rapalu.

 

Dodnes jsou nástrahy Rapala ručně vyladěné a testované na nádrži, aby dokonale plavaly hned po vybalení z krabice.

 Nástrahy Rapala

Každá nástraha od Rapaly má tak jedinečný chod stejně jako každý otisk prstu u každého člověka. To je parametr, který žádná jiná společnost nedokázala duplikovat.

 

A tak s každým nezapomenutelným výletem na celý život, s každým úspěšným sobotním odpolednem s dítětem na místním rybníčku legenda Rapala rostla. A mezi rybáři a Rapalou se tak začala vytvářet hluboce zakořeněná důvěra. 

 

Z hobby rybářů se stali hardcore rybáři. Otcové se stali hrdiny. A stále více a více rybářů začalo znovu a znovu sahat po Rapale. 

 

Dnes můžeme úspěch měřit již v řádech milionů nástrah, které mají na svém kontě nespočet trofejních ryb ulovených na nástrahách Rapala. Žádná jiná nástraha nedrží více světových rekordů.

 

A protože jsme v Rapale především rybáři, víme nejen to, co naši kolegové rybáři potřebují, ale i to, bez čeho nemohou žít.

 

Jako když Shad Rap® přišel na scénu. Zprávy o úžasných schopnostech Shad Rap chytat ryby se šířily jako blesk. Rybářské potřeby měly Shad Rapy vyprodané po celé zemi. Majitelé letovisek a obchody s návnadami Shad Rapy objednávali každý den. A to dokonce každou hodinu. Ano, až tak byly dobré! O dvacet let později je to stále jedna z nejúspěšnějších nástrah. 

 

Stejně tak v okamžiku, kdy společnost Rapala představila nože Fish ‘n Fillet®, se miliónům rybářům po celém světě znásobily zážitky z rybolovu.

 

Do té doby se vykuchané ryby podobaly spíše mršině ožvýkané dravým ptákem než kapitálnímu úlovku. 

 

Zúžený design jedinečných Fish ‘n Fillet® usnadnily filetování, a proto jsou dodnes filetovacími noži číslo jedna na světě!

Filetovací nože rapala

A tak byl položen základ. Na úspěchy Original Floater ™, Shad Rap® a Fish ‘n Fillet navázaly další produkty Rapala, které si našly cestu do rukou rybářů po celém světě.

 

Nástrahy jako Magnum®, Rattlin’ Rapala®, Fat Rap®, CountDown®, Husky Jerk™ a Tail Dancer™.

 

Rapala dobyla svět. Existuje důvod, proč více rybářů po celém světě věřilo v Rapalu. Jedná se o důvěru, která se táhne 140 zeměmi a je každoročně ověřována 20 miliony prodaných nástrah Rapala.

 

Jednoduše řečeno, produkty Rapala dělají lepší rybáře. S příchodem nástrah na trh se nespěchalo, ale naopak byly pečlivě vytvořené z let zkušeností a testování. Žádné zkratky.

 

Jedná se o odkaz neochvějné kvality, který lze vidět na každé nástraze, každém filetovacím noži. 

 

Dědictví, které pokračuje novými nabídkami Rapala s více nástrahami, novými velikostmi, novými barvami, novými povrchovými úpravami, novými nástroji, novým příslušenstvím a novými způsoby, jak chytit ještě více ryb! 

 

Sladké aroma úspěchu přetrvává i dlouho poté, co vůně ryby zmizí. Protože skrz to všechno vydržela jedna jednoduchá pravda.

To, co je neodolatelné pro ryby, bude vždy neodolatelné i pro rybáře!

RAPALA-LOGO

 

 

 

 

 

 

Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Každou dokončenou objednávku vám započítáme do věrnostního programu. Nakupovat u nás se vyplatí
Doražte do naší mega prodejny v Praze kde máme vystavených více než 30 000 produktů! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
U každé objednávky nad 2 000 Kč od nás máte dopravu zdarma!

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz