! SLEVA 15% NA KOMPLETNÍ SORTIMENT JEN DO 29.7 !

Jak začít muškařit - vše co potřebujete vědět

Na muškaření je toho hodně co milovat. Uklidňující zvuk zurčící řeky, divoká příroda, klid a bojovné lososovité ryby. A samozřejmě samotný rybolov. 

Na začátku toho není zrovna málo, co se budete muset naučit: Od získání správného vybavení, po zvládnutí techniky ovládat muškařskou šnůru, aby správně létala vzduchem. Naučit se číst vodu a pochopit, čím se ryby zrovna v danou chvíli krmí. I když může být křivka učení ze začátku strmá, stojí to za ten čas a úsilí. Tento druh rybolovu je opravdu vznešený a radost z ulovené ryby nikdy neomrzí, může se z ní stát až posedlost. Nejlepší je představit si muškaření jako cestu, která vás zavede na opravdu skvělá místa a odmění vás krásnými zážitky.

 

Chcete-li začít s muškařením, musíte si pořídit potřebné vybavení. Vybavení zahrnuje muškařský prut, muškařskou šňůru, ujímaný návazec, naviják, podběrák, návazcový vlasec, mušky, muškařskou vestu a broďáky. 

Princip muškaření:

Při jiných rybolovných metodách musíte za pomoci prutu odhodit nějakou zátěž (například olovo, rotační třpytku atd.) a poté z navijáku letí vlasec nebo pletená šňůra. U muškaření však budete téměř vždy postupovat opačně. Budete muset nahodit těžší muškařskou šnůru, za kterou na návazci vlaje samotná muška.

Rozebereme si základy nahazování s muškařským prutem:

K dispozici jsou dvě části hodu nad hlavu: švih dozadu, pauza a švih dopředu a zase pauza. Chcete-li provést nához, začněte špičkou prutu v předu u vody. Ujistěte se, že před špičkou prutu není moc vytažené šnůry asi tak na 1 nebo 1,5 délky vašeho prutu.

Představte si, že Váš muškařský prut je velká ručička na hodinách. Pohyb v před zakončíte na 1. až 2. hodině a pohyb vzad na 10. hodině. V tomto rozmezí postupnými táhlými pohyby prutu kmitáme v tomto rozmezí za pozvolného uvolňování muškařské šnůry. Vždy je důležité počkat, až se šnůra jak v přední části hodu, tak i v zadní úplně celá narovná. Nesmíte provést tah do protisměru dříve! To je asi jedna z nevětších chyb v začátcích. Další chyba, co začínající muškaři dělají je, že v závěrečné poslední fázi hodu v před enormně švihnou prutem, jako když chtějí nahodit olovo a prut ještě skloní na 9. hodinu. Tím se připraví o veškerou energii šnůry, která by jinak byla předána do akce prutu a vymrštěna jako šíp z luku.


Jedno z nejlepších míst pro nácvik nahazování je venku na louce bez mouchy. Budete se nejlépe soustředit na správné pohyby a nebudete se bát, že se někde vaše muška zamotá do větví.

 

Styly lovu v muškaření:

Muškaření s nymfou: Chcete-li použít tuto metodu, nahodíte nymfu nebo larvu, která má v sobě zátěž a rychle se propadá vodním sloupcem co nejblíže ke dnu. Pak mušku necháte unášet stejným tempem jako proud. Vždy musíte mít napnutý vlasec a šnůru, abyste cítili záběr. Tato technika je pro začátečníky poněkud složitější.

 

 

Lov na suchou mušku: Jedná se o metodu při, které plave muška na hladině, přirozeně se pohybuje s proudem a nepotápí se. Nahodíte mušku proti proudu a necháte ji postupně splouvat. Jak se muška přibližuje k vám, postupně stahujete šnůru, abyste s ní měli kontakt. Tento typ rybolovu umožňuje snadno okem zjistit, kdy máte záběr, takže je ideální i pro začátečníky.

 

Lov na mokrou mušku: Tento druh muškaření je hned druhým vhodným pro začátečníky. Mokrá muška představuje uhynulý přitopený nebo ba naopak rodící se hmyz. Mušku nahodíte šikmo přes proud a necháte volně splouvat s napnutou muškařskou šnůrou. Záběr ucítíte jako drbnutí do šnůry nebo špičky prutu.

 

 

Muškaření se streamerem: Chcete-li začít používat tuto techniku, nahoďte potápějící se mušku, která napodobuje přirozenou nástrahu – rybičku, a poté ji stahujte přes vodní proudy. Jedná se také o složitější způsob lovu díky podstatně delším hodům a zaměřuje se především k lovu větších druhů ryb.

 

 Co budete potřebovat:

I když se muškaření může zdát jako komplikovaný sport, který vyžaduje spoustu vybavení, je jednodušší, než si myslíte. Stačí si pořídit levnější výbavu a s přibývajícími zkušenostmi a dovedností investovat do větší kvality.

 

Muškařské pruty:

Jsou vhodné pouze pro lov za použití muškařské šňůry. Dobrý muškařský prut v kombinaci se zručnou dovedností rybáře, dovede nástrahu dopravit do velké vzdálenosti i přes 30 m. Sedlo navijáku mají umístěné pod rukojetí na konci prutu. Blank prutu je většinou vyroben z modulovaného uhlíku a korkové rukojeti pro příjemný pocit držení. Před nákupem muškařského prutu se musíme rozhodnout, jaký druh ryb budete lovit.

Například na lov pstruhů potřebujete jiný typ muškařského prutu než na štiky nebo bojovné parmy. Stejně tak sladkovodní muškařský prut není vhodný pro lov ve slané vodě.

Délka prutu, kterou si vyberete, bude záviset především na typu rybolovu a druhu vod, kam budou vaše výpravy směřovat. Například při lovu na stojaté vodě můžete použít 10 ft 3 m dlouhý prut. Na malou říčku zarostlou stromy si pořiďte 8 ft 2,4 m. Rybářské pruty se vyrábějí v různých vrhacích zátěžích, které se nazývají AFTMA prutu. 

 

Co je to AFTMA:

Začátkem šedesátých let dvacátého století americká asociace stanovila hmotnost muškařských šňůr s označením AFTMA. Přidala za tuto zkratku čísla od 1 do 14 ti dle tabulkové hmotnosti, která označuje, jak těžká nebo lehká konkrétní muškařská šňůra je. Tento systém číslování od 1 (ultralehký) po 14 (těžký). Toto číselné označení se přeneslo tím pádem i na muškařské pruty a navijáky. Pro jednoduchost AFTMA je vlastně něco jako označení vrhací zátěže u ostatních prutů.

Pamatujte, že při muškaření je to váha muškařské šňůry, která vrhá mušku. Pokud rybář zvolí špatnou zátěžovou muškařskou šňůru pro typy mušek, které používá, vyskytne se mnoho problémů s přesností nahazování a prezentací nástrahy.

Pokud například připevníte malou suchou mušku o velikosti 14 na muškařskou šňůru, která má AFTMA č.7, ztratí se kontrola a muška se šplouchnutím spadne do vody kvůli velké hmotnosti šňůry. A naopak těžkou mušku na šňůře například AFTMA č.2, která má nízkou hmotnost si muška vytvoří vlastní směr letu a dopadu.

Pro lepší představu použití muškařských prutů:

Pruty AFTMA 1-3: vhodné použití pro lov drobné ryby, jako jsou malí pstruzi, lipani a jelci. Pro styl lovu „francouzská nymfa“, malé suché mušky. 

Pruty AFTMA 4-5: dobré všestranně použitelné pruty vhodné pro použití středně velkých ryb, jako jsou pstruzi, lipani a okouni. Pro styl lovu nymfa, suchá muška, malé streamery.

Pruty AFTMA 6-7: další dobré všestranně použitelné pruty vhodné pro použití větších ryb jako je pstruh, štika, parma, candát. Pro styl lovu těžší nymfa, větší streamer.

Pruty AFTMA 8-9: pruty určené pro lov velkých pstruhů, parem a malých až středně velkých lososů. Styl lovu velký streamer a těžká nymfa.

Pruty AFTMA 10 a výše: Tyto pruty se používají pro lov lososů, velkých štik a při chytání na moři s opravdu bojovnými rybami. Styl lovu velký streamer.

 

Akce muškařských prutů se dělí na tři kategorie:

Rychlá akce prutu: Blank muškařského prutu se ohýbá v první třetině části od špičky, ale zbytek je prakticky rovný jako šíp. To má výhody pro daleké hody. Tuhost prutu předá větší energii muškařské šňůře.

Střední akce prutu: Blank prutu se prohýbá zhruba od poloviny, je tedy zlatou střední cestou. Je nejuniverzálnější a nejpoužívanější u muškařských prutů. Dobře funguje v různých podmínkách. Také se s ní snáze naučíte házet než s prutem s rychlou akcí. 

Pomalá akce prutu: Blank muškařského prutu se ohýbá do oblouku po celé své délce. Hodí se na kratší, ale přesné a jemné náhozy. Jsou již dlouho považovány za nejlepší nástroje pro lov na suchou mušku. Pomalejší nához generuje nižší rychlost šňůry, což přenáší méně energie na váš návazec s muškou, když přistává před krmící se rybu. 

 

Pravděpodobně už vám s toho jde hlava kolem, ale nelekejte se. Pro shrnutí asi nejuniverzálnějším prutem pro začínajícího muškaře je prut: délka 9 ft 2,7 m a Aftma 5. S tímto prutem můžete chytat na nymfy, mokrou i suchou mušku nebo na malé streamery.

 

Muškařský naviják:

Toto je další základní položka, kterou budete potřebovat, abyste mohli začít muškařit. Muškařské navijáky fungují tak, že navinutou šnůru vytahujete z navijáku prsty. Obvykle držíte muškařský prut ve své dominantní ruce a manipulujete se šňůrou druhou rukou blízko navijáku. Při postupném kmitání prutu pohyby dozadu a dopředu povytahujete šňůru po malých krocích, jak se zvyšuje její energie.

 

 

Navijáky se otáčejí kolem středového čepu nebo vřetena a nabízejí jemné nastavení brzdy, která poskytuje neuvěřitelně hladký chod. Muškařské navijáky mají velikost udávanou opět v Aftma jako pruty a šnůry. Většina je vyráběna tak, aby bylo nahazováno pravou rukou. Podle toho bude nastavena ochrana šnůry a brzdný systém. Pokud je změna možná, výrobce dodává návod k přestavbě. Malý šroubovák je obvykle jediným nástrojem, který budete k přestavbě potřebovat.

Materiál: V dnešní době se většina muškařských navijáků vyrábí z opracovaného hliníku. To znamená, že hliník je vyřezáván za pomoci stroje do tvaru kotouče. Ty to navijáky patří mezi nejkvalitnější.

Brzda: Toto je životně důležitá součást setrvačníku, protože poskytuje brzdnou sílu, aby zabránila velké rybě vytáhnout vlasec z navijáku. Na trhu existuje několik různých systémů brzdění, ale ty nejběžnější používají tlak disku nebo klik a západku. Kotoučový naviják má lépe nastavitelnou brzdnou sílu než klik a západka. Kliky a západky jsou vhodnější, pokud máte omezený rozpočet nebo chcete chytat menší ryby. Na druhou stranu je kotoučová brzda vynikající volbou pro chytání velkých ryb.

Velikost: Zatímco muškařský naviják míval ve středu konvenční a přímočaré vřeteno pro uchycení vlasce, dnes existují velké cívky s mnohem větším průměrem. Velký naviják dokáže rychle nabrat více šnůry než malý naviják, takže je vhodnější pro muškaření ve slané vodě.

 

Muškařská šnůra:

Ještě jednou, Aftma vašeho prutu bude diktovat nejvhodnější muškařskou šňůru k použití. Pro začínajícího muškaře je nejvhodnější plovoucí muškařská šnůra. Jakmile získáte nějaké zkušenosti a rozvinete svou techniku, propracujete se i k ostatním šnůrám jako jsou potápivé a intermediální

Jakou koupit muškařskou šnůru: Toto je asi nejvíce matoucí oblast při nákupu vybavení. Výběr správné šnůry rozhodne o tom, zda budete muškařit nebo se trápit.

 

Hlava nebo také kužel:

Šňůra je opatřena „závažím“ používaným k zatížení muškařského prutu a zvyšuje kinetickou energii, aby dopravila mušku k cíli. Toto závaží se nazývá hlava nebo také kužel muškařské šnůry. Zbývající část se jmenuje Running neboli tělo šnůry.

Mají různé průměry a délky na konkrétních částech, což zvýrazňuje výkon každé řady. Když jdete nakupovat muškařskou šnůru, budete mít několik možností, které je třeba zvážit. Níže jsou uvedeny typy, které dnes najdete na trhu:

Double Taper (DT): Jedná se o oboustrannou muškařskou šňůru, která je dodávána s identickým kuželem (hlavou) stejnou na obou koncích. S tímto typem hlavy se hůře nahazuje, ale má jemnější a přesnější dopad na vodní hladinu. Její využití uplatníte pro krátké až středně dlouhé náhozy, přibližně 10 až 15 metrů. Jsou vhodné pro lov na suchou mušku. V Případě opotřebení se dá šnůra vymotat z navijáku a otočit.

Weight Forward (WF): Tyto muškařské šnůry jsou vhodné pro dlouhé náhozy v rozmezí 10 až 25 m. Mají poměrně krátké hlavy, za nimi následuje podstatně tenčí tělo (running). Tyto hlavy jsou přizpůsobivé a dobře fungují v různých podmínkách. Lépe se s nimi nahazuje i za větrného počasí. V případě poškození nejdou otočit jako předchozí DT šnůry. Pro začínající muškaře jsou vhodnější.

Úroveň-L: Jsou to muškařské šnůry bez jakékoliv hlavy a ujímání. Jsou plovoucí a mají stejný průměr po celé své délce. Nemají téměř žádnou kinetickou energii a tím pádem se s nimi velice špatně nahazuje. Jejich využití uplatníte při moderních technikách nymfování. Pro začátečníky jsou však nevhodné.

 

Jak vybrat muškařský návazec:

Návazec patří mezi základy, které budete také potřebovat, než začnete muškařit. Ten slouží ke správnému a ladnému přenesení energie při hodu a konečnému dopadu mušky na vodu. Návazec je monofilní nebo fluorocarbonový ujímaný vlasec, který spojuje muškařskou šňůru s první muškou. Moderní šnůry jsou v dnešní době zakončeny smyčkou, na kterou přivážete právě zmiňovaný návazec. Nemá-li šnůra očko, pak pro spojení použijte rychlospojku. To je trubičková punčoška, do které nasoukáte muškařskou šnůru a pro zajištění přetáhnete silikonovou trubičkou. Na druhém konci rychlospojky je očko pro přivázání návazce. Nejprodávanější a nejběžnější délka ujímaného návazce je 9 ft 2,7m a jejich rozdíl je v konečném průměru vlasce. Ty mohou být od 0,10 mm až po 0,28 mm. Vyberte si průměr, který vám bude vyhovovat. Asi pro doporučení na začátek zvolte koncový průměr 0,18 mm. Na něj přivažte mikro kroužek a poté pokračujte o něco slabším vlascem např. 0,16 mm k vaši první mušce.

 

 Nákres navázané sestavy   

Backing:

Je podkladová šnůra připevněna stahovací smyčkou k navijáku, natočená před navinutím muškařské šnůry. Šnůru s backingem spojíte též již zmiňovanou rychlospojkou. Backing slouží jako levnější zásoba muškařské šnůry pro případ dlouhého a dalekého výpadu bojovné ryby.

 

Muškařské sety

Nechcete-li se trápit sestavením vaší rybářské výbavy, je na trhu dostatek kvalitní muškařských setů nejen pro začátečníky. Ve specializovaných obchodech si určitě vyberete a sestava je kompletně připravena k lovu. Stačí jen navázat mušku a začít chytat ryby.

Shrneme-li si jaký muškařský prut, naviják, šnůru, backing a ujímaný návazec je vhodný pro začínajícího muškaře. Je to: Prut dlouhý 9 ft 2,7 m Aftama 5, naviják velikosti 5/6, backing 20lb délka cca. 70 m, plovoucí muškařská šnůra s označením WF 5 a ujímaný návazec 2,7m délky s koncovým průměrem 0,18 mm.

 

Mušky na muškaření:

Termín muškaření pochází z použité nástrahy během samotného rybolovu: umělých mušek. Tyto mušky jsou navrženy tak, aby napodobovaly to, čím se ryby živí. Na trhu existuje nespočet typů much, které se však dělí do základních skupin:

Nymfy: Jsou to nejčastěji larvy chrostíků, jepic nebo pošvatek, které plavou pod vodou nebo lezou po dně.

Suché mušky: Jedná se o nejběžnější nástrahy a jsou navrženy tak, aby vypadaly stejně jako ostatní létající hmyz nad vodou, který na ni dosedá a klade vajíčka.

Mokré mušky: Napodobují mrtvé, utonulé mušky nebo ba naopak právě se líhnoucí hmyz.

Streamery: Podobně jako nymfy jsou streamery navrženy tak, aby napodobovaly jiné vodní tvory, nejčastěji malé rybičky. Jsou však větší než nymfy.

Co se rozhodnete použít, bude záviset na typu vody, velikosti a druhu ryby, kterou chcete chytit. Pokud například použijete suchou mušku a ryby zrovna nesbírají hmyz z vodní hladiny, ale krmí se u dna nymfami, budete je jen těžko a zdlouhavě přemlouvat k záběru. Je vždy důležité důkladně pozorovat vodu a okolní prostředí. Klíčem k úspěchu je být hlavně trpělivý, učenlivý a zvídavý. Studujte druhy much, jejich stádia života a jak vypadají.

Jak vybrat správnou mušku:

I když je nutné zakoupit veškeré další vybavení pro muškaření, budete muset být při výběru mušky opatrní, protože může výrazně ovlivnit váš zážitek z rybaření. Existují tři klíčové vlastnost, na které se zaměřte při nákupu mušek.

Druh:

První a nejdůležitější věc, kterou je třeba zvážit, je druh mušky na vodě. Pokud chcete chytat pstruhy, začněte kategorizací hmyzu. V typickém scénáři se na vodní hladině mohou vyskytovat nejčastěji: chrostíci, jepice a pošvatky.

Chrostíci mají křídla, která při dosedu na vodní hladinu leží dozadu naplocho, přitažená k tělu. Pošvatky často létají vysoko a třepotavě a mají křídla jako plachetnice, mohou být větší a mají dva odlišné ocasy. Jepice při dosedu na vodní hladinu zase mají křídla vztyčená kolmo vzhůru a výrazně dlouhé zadní ocasní štěty.

 

                                                           Chrostík                                                                                       Jepice                                                                                  Pošvatka   

Velikost:

Po určení druhového rodu mušky budete muset také vybrat správnou velikost. I když nemusíte být přesní, musíte zvolit velikost, která se co nejvíce blíží přirozené velikosti hmyzu na vodě. Proto při nákupu vašich mušek si kupte od každého druhu alespoň tři různé velikosti.

Odstín:

Po určení tvaru a velikosti je posledním krokem spárování vašich mušek s těmi přirozenými, které se kolem vás hemží. Odstín znamená celkovou barvu mušky. Nejčastějšími barvami budou hnědá, šedá a olivová.

A teď se zaměříme po strastiplném složitém popisu předchozích stránek na něco méně obtížného a více pro mnohé srozumitelné a to na výběr oblečení vest a ostatních doplňků.

Brodící kalhoty a boty:

Tento druh oblečení je pro muškaře skoro stejně tak zásadní a důležitý, téměř jako výběr správného prutu. Samozřejmě pokud jste tzv. „letní rybář“ postačí vám k brození jen pevné boty a plavky. Ale pro většinu doporučujeme pořídit si kvalitnější vybavení, které vám již nějakou dobu vydrží.

Na výběr máte od krátkých holínek jen po zadek, které se připevní poutky k opasku. Déle si můžete vybrat „prsačky“ rovnou s holínkou, ať gumové, neoprenové nebo gore-texové. My doporučujeme brodící kalhoty z prodyšného materiálu a neoprenové ponožky. Tyto kalhoty jsou vícevrstvé a nejen, že v létě se v nich nebudete tolik pařit, ale v chladném počasí  v nich není taková zima. K nim si zvlášť musíte dokoupit ještě brodící boty. Mají buď filcovou nebo gumovou podrážku, která je někdy okovaná ocelovými trny, které výrazně snižují klouzání. Lze je také dokoupit a okovat gumovou podrážku tomu určenou, která trny nemá v základu. Brodící boty jsou kotníčkové pohorky, ale se speciálně šitými a lepenými švy, které odolají vysokému namáhání pod vodou.

Jak vybrat správnou muškařskou vestu:

Najít tu správnou muškařskou vestu není snadný úkol, protože na trhu existuje mnoho modelů. Než začnete s muškařením, ujistěte se, že jste vybrali tu nejvhodnější, protože je to druhé nejpoužívanější vybavení při lovu na umělou mušku. 

Rozdělíme si je na tři základní kategorie:

1.Dlouhá vesta do pasu: je to nejvíce vyráběný model rybářské vesty. Její délka vám bude sahat přibližně k pasu. Její výhoda spočívá ve velkém množství úložných kapes, jak na muškařské krabičky, návazcové vlasce, pití a svačinu. Oproti tomu nevýhoda této vesty je právě její délka. Při hlubším brození budete spodní kapsy často namáčet nebo úplně zanořovat pod vodu. Jsou ale také vesty, u kterých se dá spodní část zipem odepnout a z dlouhé uděláte v případě potřeby rázem krátkou.

2.Krátká vesta pod prsa: tato vesta je zhruba o polovinu kratší než vesta do pasu. Nevýhodou je méně úložného prostoru, naopak výhodou mohou být  spodní kapsy, které nebudou plné vody.

3.Batůžky nebo Chest-Packy: toto je pro začínající muškaře asi zlatá střední cesta. Jsou dlouhé přibližně jako krátká vesta, ale mají podstatně více úložného prostoru, jak na veškeré věci, tak i na jídlo a pití.

 

Samozřejmě toto je jen srovnání výhod a nevýhod z našeho pohledu a zkušeností. Závisí jen na vás, kolik jste ochotni investovat do muškařského oblečení, jakou si vyberte vestu, brodící boty nebo kalhoty.

 

Jaké další potřeby se vám při muškaření budou hodit?

Kromě vašeho prutu, navijáku a výše uvedeného rybářského vybavení můžete zvážit přidání dalšího rybářského příslušenství, které zlepší a zpohodlní váš zážitek z muškaření. 

Polarizační sluneční brýle: Pomáhají odvrátit odlesky od vody a také chrání vaše oči. Lépe s nimi uvidíte vaše mušky na hladině při odrážejícím se slunci. Při brození zvýší viditelnost pod vodou, kde na vás číhají kluzké kameny.

Rybářská čepiceMuškařská čepice vám pomůže udržet slunce mimo vaše oči a také vás ochrání před povětrnostními vlivy.

Prostředky k vysoušení mušek: Při lovu na suchou mušku je dobré mít u sebe vysoušeč mušek neboli Amadou.  Je to přírodní materiál získaný z dubové houby, který absorbuje veškerou přebytečnou vlhkost z vaší mušky. Nebo si pořiďte gelový nebo práškový vysoušeč. Mušky pak budou podstatně déle plavat.

ŠtípátkoTento nástroj budete potřebovat při muškaření, aby vám pomohl odstranit nebo zkrátit vlasec na potřebnou délku. Odstřihnout navázanou mušku atd.

Peán a metr: Jsou povinnou výbavou, co rybář musí u sebe nosit.

PodběrákDalší povinná výbava. Při jeho výběru se zaměřte na jeho velikost, hloubku sítě a z jakého materiálu je síť vyrobena. My doporučujeme zakoupit si tzv. raketový podběrák. Ten má krátkou rukojeť a bez problémů jej můžete zavěsit na „D“ kroužek na zádech vaší muškařské vesty nebo batůžku. Síť by měla být gumová nebo silikonová, která je více šetrná k rybám.

 "Čas strávený při lovu pstruhů na umělou mušku neubírá člověku z jeho celkového života."

I když to není biologicky přesné, pomáhá vám splynout s přírodou a změnit váš životní směr a cíl. Na první pohled muškaření může vypadat složitě, ale je to relativně snadný, krásný sport a zároveň koníček. Věříme, že i Vás uchvátí stejně jako nás ostatní muškaře.

 

Přejeme Vám bohaté a krásné rybářské zážitky

Tým AZ-FISHING

 

 

Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Každou dokončenou objednávku vám započítáme do věrnostního programu. Nakupovat u nás se vyplatí
Doražte do naší mega prodejny v Praze kde máme vystavených více než 30 000 produktů! Adresa:
Štúrova 20, Praha 4 - Krč
U každé objednávky nad 2 000 Kč od nás máte dopravu zdarma!

Štúrova 1284/20, Praha 4
Po-So 8:30-19:00
Ne 8:30-12:00

Navigovat
Zákaznická podpora: 602 271 983 info@azfishing.cz